Huracany GT3 Evo Emil Frey Racing były w ten weekend nie do pokonania. Zarówno załoga #163, jak i #14 wygrała po jednym z wyścigów, zgarniając wiele cennych punktów do klasyfikacji Pro oraz Silver Cup.

We wszystkich sesjach treningowych to Mercedesy AKKA ASP i Audi Team WRT dyktowały tempo, jednak w niezwykłym stylu pole position do pierwszego wyścigu zdobyła załoga #14 Emil Frey Racing. Ich okrążenie było szybsze o ponad pół sekundy od drugiego Bentleya #107 CMR.

Znakomite tempo pokazali również w wyścigu, który ukończyli prawie 10 sekund przed drugim Mercedesem #88 AKKA ASP. Kierowcy niemieckiego zespołu wykonali bardzo dobrą robotę, zyskując 5 pozycji i zwyciężając w kategorii Pro.

Solidny powrót z dalszych pozycji zaliczyły także obie ekipy Team WRT: #32 (Dries Vanthoor, Charles Weerts) oraz #30 (Benjamin Goethe, Markus Winkelhock), którzy po słabszych kwalifikacjach odrobili łącznie 14 pozycji.

Drugi dzień rywalizacji pokazał, że wcześniejsze tempo Mercedesów i Audi nie znikło, gdyż to właśnie czołowe załogi AKKA ASP #88 i Team WRT #32 zajęły dwa pierwsze pola do niedzielnego wyścigu. Ich czasy różniły się o jedynie 19 tysięcznych, lecz co zaskakujące, nadal były wolniejsze od tych sobotnich.

W przeciwieństwie do prowadzącego Raffaele Marciello, na starcie duże problemy z utrzymaniem dobrego tempa miał Dries Vanthoor. Pomimo trudności on i Charles Weerts odzyskali stracone pozycje, lecz dostali oni karę przejazdu przez pit lane za zbyt wysoką prędkość w boksach.

Jednak nikt nie był tak szybki, jak Lamborghini Emil Frey Racing, a szczególnie załoga #14 w składzie Ricardo Feller, Alex Fontana. Po starcie z 16 pola wykorzystali każdą nadążającą się okazję i ukończyli rywalizację na 2 miejscu, 11 sekund za zespołowymi kolegami z Lamborghini #163.

Wiele pecha w ten weekend miały załogi #88 AKKA ASP i #54 Dinamic Motorsport, które przez awarie techniczne były zmuszone wycofać swoje auta będące na naprawdę wysokich pozycjach. W przypadku ASP musiało być to bardzo bolesne, gdyż prowadzili oni od samego początku.

Kierowcy powrócą na tor już za dwa tygodnie w słonecznej Emilii Romagnii, a dokładnie w Misano.