Załoga #50 Ferrari wygrała pierwsze kwalifikacje Długodystansowych Mistrzostw Świata na Sebring. W LMP2 6. miejsce zajęła załoga #41 WRT z Robertem Kubicą, a #34 Inter Europol do wyścigu wystartuje z 11. pozycji.

Długo wyczekiwane kwalifikacje Hypercarów niespodziewanie wygrało Ferrari #50. Na początku sesji dobre tempo pokazywały Toyoty i oba auta Porsche, jednak po rozgrzaniu opon do głosu doszli Włosi. Tym samym Antonio Fuoco z czasem 1:45.067 wyszedł na prowadzenie z przewagą kolejno 0.214 i 0.418 sekundy nad załogą #08 i #07.

Drugie #51 Ferrari pod sterami Alessandro Pier Guidiego zajęło 4. miejsce, tracąc aż 0.8 sekundy. Mimo spędzenia połowy sesji na stanowisku serwisowym Cadillac ruszy dziś z solidnego 5. pola. Na kolejnych pozycjach uplasowały się dwa auta Porsche i Peugeota, a ostatnie miejsca zajęły Glickehaus oraz Vanwall.

W klasie LMP2 za kierowcą #41 WRT zobaczyliśmy Roberta Kubicę, co w porównaniu do zeszłych sezonów było pewnym zaskoczeniem, gdy w kwalifikacjach częściej występował Louis Deletraz. Udany strategiczny ruch wykonały auta Alpine, WRT i Inter Europolu, które po pierwszych kółkach zjechały na zmianę opon.

Ostatecznie najszybszy czas sesji przypadł Olivierowi Jarvisowi w #23 United Autosports, co pozwoliło wyprzedzić drugiego Pietro Fittipaldiego o jedyne 93 tysięczne. Robert Kubica i spółka rozpoczną dzisiejszy wyścig z 6. pozycji, a w składzie Fabio Scherer, Albert Costa i Kuba Śmiechowski z 11. miejsca wystartuje #34 Inter Europol Competition.

W GTE Am świetne tempo miała Sarah Bovy z Iron Dames. Belgijka w Porsche 911 RSR wykręciła czas 1.58.949, który był o prawie cztery dziesiąte lepszy, od drugiego Bena Keatinga. To właśnie załoga Corvetty co okrążenie wymieniała się z włoską ekipą najszybszymi kółkami. Zapowiadało się na walkę do samego końca, jednak niezwykłe okrążenie Sary nie pozostawiło wątpliwości co do tego, kto był najlepszy.

Piątkowe zmagania w Stanach Zjednoczonych rozpoczną się w piątek o godzinie 17:00, a po 60 minutach ruszy również 2. trening Formuły 1 w Arabii Saudyjskiej. Rozkład jazdy jest dostępny TUTAJ.