Załogi WRT #32 oraz Akkodis ASP #89 wygrały kolejno sobotni i niedzielny wyścig podczas rundy Sprint Cup na Magny Cours. Solidny występ zaliczył duet Klien, Krupiński, a punkty zdobył Igor Waliłko.

Pole position do pierwszego wyścigu zdobył Simona Gachet i Christopher Haase z Tresor by Car Collection. Tuż za załogą #11 startowało WRT Audi #32, które to na pierwszym okrążeniu zostało wyprzedzone przez Sainteloc #26.

Do całkiem długiej rywalizacji doszło pomiędzy Patrykiem Krupińskim a Valentino Rossim, który wygrał ten pojedynek, nurkując do jednego z zakrętów, jednocześnie uderzając w Polaka. Około 18 minuty pozycję wicelidera odzyskał Charles Weerts, rozpoczynając pogoń za Simonem Gachetem.

Po raz kolejny świetną strategią i szybkością w boksach popisała się ekipa WRT i to załoga #32 objęłą prowadzenie, gdy z alei wyjechał Christopher Haase. Z kolei wiele udanych manewrów wykonał Frederic Vervisch, a jeden z nich był na Igorze Waliłko. Polak wraz ze swoim zmiennikiem dojechał do mety na 17 pozycji, a drugie miejsce w Pro-Am Cup zajałeła załoga JP Motorsport #111.

Drugie kwalifikacje weekendu zdominowały Mercedesy Akkodis ASP, których obie załogi PRO zablokowały pierwszy rząd. Raffaele Marciello ruszył z pole position obok drugiego, Maxa Goetza. Świetną pozycję startową wywalczył Christian Klien z JP Motorsport #111, gdyż wykręcił on siódmy najszybszy czas, zwiększając szanse na solidne punkty.

Najwięcej na pierwszych zakrętach stracił Dries Vanthoor, który wyjechał na żwir i został wyprzedzony przez około 10 rywali. Wraz z upływem wyścigu wraz z Charlesem Weertsem odrabiał stracone pozycje, również dzięki szybkiej zmianie, jednak wystarczyło to na 6 miejsce.

Tak, jak wczoraj dobrą walkę z autem WRT #46 miała załoga JP Motorsport, broniąc się przed szybkim Fredriciem Vervischem. Przed oknem polski zespół jechał przed samochodem belgijskiej ekipy, lecz finalnie Patryk Krupiński dojechał do mety na 17 pozycji. W końcowej części wyścigu długi przejazd przez żwir wykonał Petru Razvan Umbrarescu i tym samym w klasyfikacji ogólnej Mercedes #86 z Igorem Waliłko zajął 19 miejsce.

Na podium znalazła się zwycięska załoga Akkodis ASP #89, zespołowi koledzy z #89 oraz Sainteloc #25, który został ukarany karą 5 sekund za spowodowanie kolizji, natomiast skutkiem zbyt szybkiego wyjazdu WRT #33 w alei była 10-sekundowa kara. Tym samym najlepsze auto belgijskiego zespołu skończyło poza podium.

Kolejną rundą mistrzostw będzie weekend Endurance Cup na Paul Ricard 5 czerwca.