Theo Pourchaire i Enzo Fittipaldi trafili do szpitala po incydencie na początku zawodów F2. Ich stan zdrowia potwierdziło oświadczenie Międzynarodowej Federacji Samochodowej.

- FIA informuje, że w trakcie startu do wyścigu głównego Formuły 2 dziś, 5 grudnia 2021 roku, w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej, doszło do incydentu z udziałem samochodu nr 10, prowadzonego przez Theo Pourchaire'a, a także samochodu nr 14, prowadzonego przez Enzo Fittipaldiego.

- Kierowcami natychmiastowo zajęły się służby ratunkowe i medyczne. Zawodnicy byli przytomni i zostali wyciągnięci z bolidów przez służby. Obaj zostali przetransportowani, odpowiednio karetką i helikopterem, do Szpitala Sił Zbrojnych im. Króla Fahada w Dżuddzie.

Zderzenie miało miejsce na prostej startowej tuż po zgaśnięciu świateł. Auto Pourchaire'a zostało na polu startowym, a kolejni kierowcy mijali go z dużą prędkością. Fittipaldi nie zdołał tego uczynić i potężnie uderzył przodem swojej maszyny w bolid Francuza.

Rywalizacja została natychmiastowo przerwana, a na torze od razu pojawiły się karetki, które wspólnie z załogą samochodu medycznego zajęły się zawodnikami.

Z doniesień osób obecnych na torze wynika, podobnie jak z oświadczenia FIA, że uczestnicy wypadku poruszali się i zdołali pomachać do publiczności.

Wyścig główny F2 został wznowiony nieco później i miał potrwać 20 minut + 1 okrążenie, jednak na 8 minut przed końcem doszło do kolejnego - tym razem niegroźnego - wypadku, a zmagania nie zostały już wznowione. Triumfatorem został Oscar Piastri przed Robertem Szwarcmanem i Ralphem Boschungiem.